W otoczeniu lasu

Przedstawiam nowy projekt – wnętrza, w którym wiodącym stylem jest styl nowoczesny.

W skład projektowanych wnętrz wchodzą salon z jadalnią otwarta kuchnią, gabinet pana domu oraz hol. Celem projektu było stworzenie wnętrz otwartych, eleganckich w zgodzie z naturą, która otacza dom. W tym celu zastosowałam materiały pochodzenia naturalnego, wytrzymałe, lub które podlegają recyklingowi. Wybrano przede wszystkim naturalne drewno, kamień naturalny, spieki kwarcowe, stal i szkło.

We wnętrzach, na ścianach i podłogach królują ciemne barwy, dlatego dla kontrastu, meble zaprojektowano w ciepłym odcieniu drewna. Przytulności dodają jasne tkaniny obiciowe na sofach i fotelach oraz dywany. Oświetlenie podzielono na strefy, w których każda niezależnie doświetla wnętrza. Lampy są proste i bez zbędnych elementów dekoracyjnych.

salon

W salonie, w centralnym miejscu umieściłam wygodne i eleganckie meble wypoczynkowe. Znajdziemy tam również stolik kawowy i dekoracyjne meble wkomponowane w ścianę telewizyjną z bio kominkiem. Oświetlony regał stanowi przejście z części wypoczynkowej do jadalni, gdzie stoi wygodny stół z miękkimi krzesłami. W najgłębszej części wnętrza zaplanowałam kuchnię z wyspą, na której wydzieliłam strefę gotowania oraz dodatkowy bat. Kuchnia jest wyposażona w nowoczesne sprzęty oraz blat z kamienia naturalnego. Podczas gdy goście bawią się w salonie, gospodarze mogą przygotowywać posiłki udzielając się jednocześnie towarzysko. Układ kuchni sprawia, że bez przeszkód mogą uczestniczyć w tym co się dzieje w salonie.

gabinet

Gabinet pana domu został zaaranżowany w pobliżu salonu. Pewne części dwóch ścian – od strony salonu i holu, zostały przeszklone, a wszystko po to, żeby mieć widok na salon. Dzięki temu rozwiązaniu gospodarz zawsze może „uczestniczyć” w życiu domu. Od strony gabinetu zaplanowałam zasłony, które zapewnią prywatność w trakcie spotkań biznesowych. Dekoracyjne lampy zwisające niemalże do samej podłogi, z pewnością zapraszają do rozgoszczenia się w wygodnych fotelach. Stanowią efektowny „obrazek”, sposób na tymczasowe oderwanie myśli od pracy.