Styl eko

Styl eko jest wszystkich tych, którzy kochają naturę, jej harmonię i chcą żyć w zgodzie z ekologią i dbałością o przyszłość naszej planety. Ważny jest nie tyle wygląd wnętrza, co sposób pozyskania i wyprodukowania wszystkiego co we wnętrzu się znajdzie.

Jest inspirowany naturą, stąd we wnętrzu stosujemy gównie materiały naturalne, które da się poddać recyklingowi pochodzącymi z certyfikowanych upraw, lub ekologicznych produkcji, albo mebli i wyposażenia z odzysku odnowione ekologicznymi materiałami i metodami. Nieodzowna technologia stosowana w gospodarstwie domowym musi być przyjazna naturze, dlatego stawiamy na ekologiczne sposoby pozyskania energii są ważne, ale również kupujemy ekonomiczne urządzenia, które mają najwyższe parametry dotyczące eksploatacji i dające pewność długiej żywotności.

Wnętrza urządzone w tym stylu są jasne, głownie dzięki dużym oknom wpuszczającym dzienne światło. Stosowana kolorystyka, to biele, beże, naturalne brązy, odcienie niebieskiego i zielonego. Ponadto króluje wszechobecne drewno zarówno w postaci naturalnej jak i drewnopochodnej.

Nie znajdziemy tu zbędnych przedmiotów, w trosce o środowisko właśnie. Wnętrze zatem będzie urządzone minimalistycznie. Odrobinę ciepła wprowadzimy poprzez naturalne tkaniny, z których wykonane będą dywany, koce, poduszki, zasłony. Meble na wymiar muszą być dopasowane ściśle do użytkowników z bardzo przemyślanym wnętrzem, zgodnym z nurtem eko. O ile pojedyncze meble mogą być w dowolnej formie, zwłaszcza jeśli są z odzysku, to meble na wymiar będą miały raczej prosty kształt i nie będą posiadały zbędnych zdobień.

Dopełnieniem wnętrz są żywe rośliny, które, które nie tylko w naturalny sposób wprowadzają kolor do wnętrza, są pięknymi dekoracjami, ale również dbają o jakość powietrza.