Styl boho

Styl boho zapoczątkowany w XVIII wieku, pochodzi z języka francuskiego oznaczającego francuską cyganerię. Cechowało go wolność, niezależność i swoboda i fantazja.

Styl jest bardzo barwny i na pozór znosi wszystko: gromadzenie różnych rodzajów tkanin, dotyków, elementów dekoracyjnych. Łączy różnorodność kolorów i wzorów – jest barwny i krzykliwy, ale daje powiew wolności i świeżości, daje wiele swobody, ale wymaga wyczucia smaku i artystycznego zmysłu.

We wnętrzu widoczne bogactwo, kolorowych poduszek w różnych rozmiarach, dywanów oraz dekoracyjnych tkanin: koce, narzutu, pledy. Prawdziwym motywem przewodnim jest patchwork – łączenie różnych wzorów nadaje lekkości, swobody i szczypty egzotyki. Dodatkowym elementem są pompony koraliki i frędzle. Przewija się motyw dalekich podróży, stad wiele dekoracyjnych pamiątek – ozdób: dywaników, masek, ceramika, koronki i makramy.

Meble nowoczesne mogą być łączone z tymi w stylu vintage, tak samo z oświetleniem i pozostałym wyposażeniem wnętrz.

W stylu boho, z czasem, filozofia przyciągania tego co barwne i nieuporządkowane skierowała się w kierunku filozofii 3R – Reduce, Reuse, Recycle, czyli ogranicz konsumpcję, użyj ponownie, zutylizuj, dzięki czemu styl zyskuje wielu nowych sympatyków.